Çeki Demiri Projelendirme

Araçlarınıza çeki kancası (çeki demiri) ilavesi yaptırmanız halinde yetkili araç proje mühendisi tarafından projelendirilmesi ve ruhsata işletilmesi gerekmektedir. Firmamız tarafından çeki kancası (çeki demiri) ilavesi satış, montaj ve projelendirme yapılmaktadır.

Aracınızın projelendirilme hizmetinde aracınızın teknik resim çizimi, aracınıza uygulanan tadilatın uygun olduğunu gösteren hesaplamalar ve belgelendirme işlemini gerçekleştirdikten sonra TSE’ den onay alma sürecini yönetiyoruz.

Araç Çeki Kancası İlavesi İşlemlerinde İzlenmesi Gerekenler
Öncelikle Tadilat yapılacak Araca ait E belgeli Çeki Demiri (Her araca, tipe ve modele göre değişiklik arz eder) bulunup bulunmadığını tespit etmek için irtibata geçiniz.
GEREKLİ EVRAKLAR :
1. Araç Ruhsatı
2. Çeki Demiri ‘E’ Belgesi
3. Montaj Şeması
4. ECE R55 Kullanma Talimatı
5. Çeki Demiri Faturası

Çeki Demirinde Dikkat edilmesi gereken hususlar
Belgesiz ve gerekli testlerden geçmeyen ürünler mal ve can kaybına yol açmaktadır. Yan sanayi veya kendi imkanlarınızla yapacağınız veya yaptıracağınız çeki demirleri araca işlenmemektedir. Çeki demirinin ruhsata işlenmiş olmasına özen gösterin. Aksi takdirde herhangi bir kontrolde cezai işleme tabi tutulacak, herhangi bir kaza anında asli kusurlu sayılabilecek, aracınız sigorta veya kasko kapsamı dışı kalacaktır.